O firmie  

Firma FOODEXO istnieje od 2002 roku i zajmuje się produkcją sproszkowanych produktów mlecznych w nowoczesnym zakładzie wchodzącym w skład grupy Mlekoma oraz handlem produktami mlecznymi. Nasze produkty są rozpoznawalne na całym świecie dzięki dobrze rozwiniętej sieci kontrahentów.

Ponadto produkujemy usługowo dla wielu znanych w branży firm handlowych.

 

Firma Foodexo specjalizuje się w produkcji Mieszanek Mlecznych o różnej zawartości tłuszczu oraz białek mlecznych o bardzo szerokim spektrum zastosowań.

Nasze produkty doskonale nadają się do produkcji:

Jogurtów, Napojów – Shake, Lodów, Piekarnictwa, Wyrobów Cukierniczych, Czekolad, Biszkoptów

 

Mieszanki doskonale zastępują odtłuszczone oraz pełnotłuste mleko w proszku, zachowując jednocześnie funkcjonalność oraz te same parametry organoleptyczne przy jednoczesnym zachowaniu korzyści ekonomicznych.

Jako jedyni w Europie używamy unikalnej technologii fluidalnego mieszania w sprężonym i sterylnym powietrzu. Pozwala to na mieszanie ze sobą suchych składników z dokładnością 1:100 000 części.

 

System elektronicznego naważania składników z uwzględnieniem blokad, eliminuje popełnienie błędów, niezgodności wykonania mieszanek wg przyjętej receptury.

Precyzyjne zmieszanie ze sobą składników wyraźnie poprawia zachowanie stałości układu (tłuszcz / woda), co przekład się na wysokie napowietrzenie wyrobu gotowego.

Jakość jest mierzona oraz kontrolowana na każdym etapie produkcji zgodnie z regułami HACCP. Zakład został zatwierdzony i wpisany na listę GIW zakładów uprawnionych do handlu wewnątrz wspólnotowego oraz do wywozu artykułów mlecznych – mieszanek do tzw. krajów trzecich.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia szczegółowej oferty

 

foodexo-milk-powder-logo